AKÁ BOLA VEĽKÁ NOC ? (MOKRÁ)

 

Začalo to ako vždy - úplne nenápadne, tichučko a hlavne potme. Zliezli sme sa vo štvrtok večer v Poľovníku. Počkali si na Andyho a ... bol prvý apríl - inak vraj je to aj deň VTÁKOV... Tentokrát sme si ho urobili my z neho (prvýkrát si ho urobil on z nás - keď sa narodil). V zložení Iva, Kečup, Jano, Naďa, Nezmar a samozrejme Andy, sa odoberame k baru kde si nechavame naliať 8 poldecákov - 4 pre nás po jednom a 4 pre neho. Andy to vidí a oblieva ho studený pot ale nevzdáva sa. Čašník mu na požiadanie prináša cca. 5 litrové vedierko. Jednu mu v rýchlosti odpúšťame a tak ho čakajú iba tri. Andy pije, prvá a vzápätí i druhá a už sa chystá na tretiu keď tu zrazu ajaj ... to z neho vyletelo... Keby chudák vedel že tá posledná je čistá voda tak by to možno aj vydržal ... Výsledok je obdivuhodný - Andy až do konca (03:00) nepije nič a po prvýkrát vo svojej kariere končí svoje narodeniny ako najtriezvejší.

Na hrade Lietava je to už o poznanie dynamickejšie. V podhradí je ne- uveriteľná knajpa s pivom po 10 Sk kde stretávame ešte neuveriteľnejšiu štvoricu vandrákov z BB. Postupne sa všetci zliezame a večer to začína ... Najprv sa len tak zbežne hrá na gitaru. Zlatým klincom programu však sú scénky na témy: historia hradu a naša politická scena.

  1. úlohy sú rozdelené nasledovne: Diana-Stará kráľovná, Berta a Krako-kráľovský pár, Kečup-Kardinál, Zemiak-Podkoní, Iva a Janka-čarodejnice, Yogi-minister vojny, Nezmar a Myško-Zbrojnoši, Naďa-Páža, Vločka-Princ z konkurenčného kráľovstva ... Ako to vyzerá ďalej, to sa môžete opýtať aj ích ale buďte si istý jedným - že sa to zvrhlo.
  2. Nasledujúca akcia je sprevádzaná založením T.O. SNR (čitaj Trampská Osada Slov. Narodná Rada). Hlavné osobnosti sú Pán premier (Krako), Minister útoku (Kečup), Mister Cuper (Zemiak) a Vločka. Mr. Cuper sa priam nepochopiteľne za celu dobu rozpravy ozýva iba raz - nerozvážne sa postaví - a padá - temer do ohňa.

V sobotu sa máme vrátiť domov, ale nikomu sa moc nechce a preto KACÍR Nezmar vymýšla všakovaké plány ako isť niekam a pritom neísť domov. Hrad Strečno atď. Ale ouha, opäť knajpa z pivom za desať Sk. Najprv nenápadne olievame ešte nenápadnejšie ležiacu to na slnku Dianu dvoma pollitrákmi teplej vody a záhy už leti prvý adolescent-Janka do miestej brečky značky JRD a spol. V nasledujúcich momentoch je rozpútaná vojna na život a na smrť. Všetci sú mokrý ale hlavne zablatený až po uši. Nevzdávam sa ale bojujem, tvrdo. Smola - letim tam už aj ja. Nielen cela knajpa ale okolo idúci sa zastavujú aby videli týchto bláznov. Vločka skáče takmer dobrovoľne ukážkovú šípku, všetci ponárajú všetkých. Práve som sa vynoril. Konštatujem, že ten hajzel papier čo som mal, vo vrecku je súci tak pre rybičky. Postrádam Zubnú kefku - zuby zatial ešte držia. Vybieham z vody. Akýsi 10 ročný chlapec sa ma pýta, či je teplá, ta voda pretože pár metrov vyššie tam vypúšťajú močovku... Všetky baby sa vrhly na Kečupa. Vysia na ňom ako prádlo na šnúre. Kečup zas vysí na stredne tenkej vrbe. Všetci chlapi mu pomáhajú - usilovne až sa ím parí z kečky - ho z bezpečnej vzdialenosti 3 metre povzbudzujú a asi im je zima, pretože majú ruky vo vreckách. Vŕba sa pomaly, ale isto ohýba viac a viac. Krako z Vločkom konštatujú že ak vydrží vŕba, vydrží i Kečup, keď nevydrží vŕba, nevydrží ani Kečup. Nevydržala, ba ani Kečup, čo bolo úplne nepredvídateľne. Spokojný sa rozchádzame. Dokonca i dedinčania sa už začínajú nudiť a tak sa rozchádzajú. (POKRAČOVANIE NA BUDÚCE)