List Ježiškovi

Milý Ježiško,
asi sa čuduješ, že Ti píšem práve dnes, 26. decembra... Rád by som Ti ale vysvetlil niekoľko vecí, ku ktorým došlo v minulom roku. Plný očakávania som Ti asi pred mesiacom napísal list, v ktorom som Ťa prosil o horský bicykel, elektrický vláčik, kolieskové korčule a futbalový dres.

Rád by som zdôraznil, že som si ničil svoj mozog dôkladným štúdiom po celý rok. Nielenže som bol najlepší v triede, dokonca som dosiahol najlepšie hodnotenie na celej škole. Neklamem Ťa, naozaj nikto v mojom okolí sa nechoval lepšie ako ja k mojim rodičom, k bratrovi, ku kamarátom a k svojim susedom. Jednoducho neexistuje v minulom roku absolútne nič, čím by som sa prehrešil proti ľudskosti, vzdelaniu alebo slušným mravom. Takže mi prosím Ťa vysvetli, ako je možné, že si mi pod stromčekom nechal iba hlúpe jo-jo, sprostú píšťalku a pár ponožiek!
Ako si to vôbec predstavuješ, ty tlstý imbecil, že si ma mal za blbca celý ten zasraný rok a nakoniec si mi priniesol pod stromček také pi..viny? A aby si ma ešte poriadne nahneval, dal si tomu malému buzerantovi oproti v dome toľko hračiek, že ani nemohol chodiť po izbe! Láskavo Ťa teda prosím, nabudúce sa už ani nepokúšaj strkať ten svoj hnusný zadok do našich dverí. Najprv by som ťa skopol zo schodov, ty zmrd! Potom by som Ti kameňom rozbil lebku a musel by si ísť domov peši, tak ako ja teraz musím chodiť peši, pretože si mi neposlal ten skurvený horský bicykel! Seriem na Teba, Ježiško. Na budúci rok spoznáš, aké to je, keď sa nahnevám, ty skurvený bastard.

Ahoj, Tvoj Janko.